DenizSport Teknik Servise Hoş Geldiniz

1999 yılında Kondüsyon Cihazları ve Fitness Ekipmanları ithalatı ve satışı üzerine faaliyet göstermek amacı ile kurulmuştur. Türkiyede üretilen dünya markası Jimsa’nın 6 yıl süreyle yurt içindeki satışını üstlenmiş ve sadece Ankara’da 85 ayrı noktaya bu ürünlerin sevkini sağlamıştır.

Yenileme & Check-up

Kondisyon aletlerinin boyama, kaplama ve çeşitli kimyasal temizleyiciler kullanılarak fiziki görüntülerinin yenilenmesi. Eskimiş aşınma parçalarının yenileriyle değişimi vb. hizmetler verilir.

Alternatif Çözümler

Kondisyon cihazlarının ekranında yanlış gösteren nabız değerleri, özellikle koşu bantlarında yaşanan statik elektrik (düşük akım) çarpılmaları, cihazların eskisinden daha yüksek sesle çalışması vb…

Periyodik Bakım

Periyodik bakımlar ileride oluşabilecek yüksek maliyetli arızaları önler. Cihazlarınızı en az yılda 1 kere kontrol ettiriniz.

KONDİSYON ALETLERİ PERİYODİK BAKIM HİZMETİNDE

 • YAPILACAK İŞLER
 • KOŞU BANDI BAND ALTI PLATFORM TEMİZLİĞİ
 • KOŞU BANDI ELEKTRONİK AKSAM VE MOTOR TEMİZLİĞİ
 • KOŞU BANDI BAND TEMİZLİĞİ
 • KOŞU BANDI MERDANE TEMİZLİĞİ
 • AĞIRLIK MAKİNASI GENEL KONTROL VE TEMİZLİK
 • AĞIRLIK MAKİNASI HALAT VE MİL TEMİZLİĞİ
 • AĞIRLIK MAKİNASI DERİ DÖŞEME TEMİZLİĞİ
 • KONDİSYON BİSİKLETLERİ GENEL KONTROL
 • KONDİSYON BİSİKLETLERİ KAYIŞ KONTROL VE TEMİZLİK
 • KONDİSYON BİSİKLETLERİ EKRAN KONTROL
 • TÜM CİHAZLARIN YAĞLANMASI VE TEMİZLENMESİ İŞLEMİ
 • SERVİS ANLAŞMASI MÜŞTERİNİN İSTEĞİNE BAĞLI OLARAK
 • AYLIK ÜCRET DEĞİŞMEKSİZİN YILDA 1 KEZDE YAPILABİLİR.

Evinizi taşıyorsanız, her model ve her marka kondisyon aletleriniz için (ağırlık istasyonu, koşu bandı vb.) nakliyat ve montaj hizmetleri verilir. Markası ve modeli ne olursa olsun kondisyon aletleriniz istediğiniz adresten alınıp istediğiniz adrese montajı yapılır. Yerini ve adresini değiştirmek istediğiniz kondisyon aletlerinizi zarar görmemesi ve taşınabilmesi için de monte edilmesi gerekebilir. Cihazınızı bulunduğu yerde de monte edip istediğiniz adreste kurulumunu yapıyoruz.

Spor salonları veya ev tadilatlarında kondisyon aletlerinizin zarar görmememesi için tarafımızdan de monte vaziyette depolanır bakımları yapılır ve istendiği zaman tekrardan montajı yapılır.

Her marka ve model koşu bandı ve spor aletlerinin elektronik ve mekanik aksamlarının gelişmiş test cihazlarıyla onarımları. Cihazların elektronik ve mekanik aksamları gözden geçirilerek elektronik testle arızalar tespit edilir ve ayarları gözden geçirilir Cihazların her türlü aksamının değişim zamanının gelip gelmediği, hasarlı kabloların olup olmadığı kontrol edilir

Kayışlar ve makara sistemleri temizlenir, zincirler, rulmanlar ağırlık milleri kontrol edilir ve yağlanır. Elektronik cihazların (koşubandı vs…) kullanım süreleri, çektiği akım/voltajı varsa error code’ları kontrol edilir. Otomatik yağlama sistemleri kontrol edilip eksik yağları tamamlanır. Motor kömürleri/kollektörleri kontrol edilir, temizlenir, ayarlanır.

Gevşemiş vidalar/soketler kontrol edilir ve yerine sabitlenir. Kayış ve bantların çalışma ve zorlanma testleri yapılır/değiştirilir. Cihazın tüm fonksiyonel testleri yapıldıktan sonra cihazların güvenle ve ilk günkü performansıyla kullanılması sağlanır.

Bant / palet montajı, motor kömürlerinin yenilenmesi, zemin yenilenmesi, rulman yenilenmesi vb… Bant/palet

Zamanı geldiğinde Bant/Palet mutlaka değiştirilmelidir. Eskimiş özelliğini kaybetmiş bir bandı kullanmaya devam ederseniz, motor gereğinden fazla zorlanacağından güç kartınızla beraber arızalanması kaçınılmazdır. Arızalandığı takdirdede Onarım maliyetlerini hayli artıracaktır.

Bantta tüylenmeler ve pamuklaşma varsa, katlanmalar ve yırtıklar varsa, aşırı parlama ve incelme varsa, Bandı ayarladığınız halde sağa-sola kayıyorsa, ek yerleri görünmeye başladıysa, düşük akım Elektriğe çarpılıyorsanız.(Otomobil kapılarında sıkça karşılaşılır.) Yukarıda saydıklarımızdan bir veya bir kaçıyla karşılaşırsanız bandınızın acilen değişmesi gerekmektedir.

Markası ve Modeli ne olursa olsun istenilen ebatlarda koşu bandı /paleti montajı tarafımızca yapılmaktadır. İthal kaliteli malzemeden üretilen bantlarımızı uzun yıllar güvenle kullanabilecekseniz.Ürünlerimiz ev kullanıcılarının yanı sıra ,spor salonları ve oteller de kullanılan koşu bantlarında ,uzun ömürlü ve ortopedik olması sebebiyle tercih edilmektedir.Türkiye’nin her noktasına servis ve satış hizmetimiz vardır.

Motor ve motor kömürleri
Koşu bandının aşınma parçalarından olan motorun ömrü kullanıcının kilosu,bakımlar ve kullanım sıklığına göre değişmektedir.Gerekli koşullar sağlandığında uzun yıllar kullanılabilmektedir.Biten/azalan motor kömürleri zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir.Motor kömürlerinin bittiğini/azaldığını motorunuzdan gelen sesin yükselmesinden veya vuruntulu çalışmasından anlayabilirsiniz. Motor kömürlerinin değiştirilmemesi motora ciddi hasarlar verebilir.

Zemin
Bandın/paletin dönüşü esnasında kullanıcı baskısıyla beraber sürtündüğü ağaçtan yapılmış özel kaplamalı parçadır.Kullanım sıklığına ve silikon yağlamaya göre ömrü değişmektedir.Ömrünün bittiğini oval bir şekil almasından veya attığınız her adımda gıcırtılı sesler çıkarmasından anlayabilirsiniz. Genelde bant’a temas ettiği kaplamalı kısımlar silikon yağlamanın yapılmamasından dolayı yıpranmakta akabinde sürtünme zorlaştığı içinde banta/palete zarar vermektedir. Diğer arızaları tetikleyeceğinden zamanında değiştirilmelidir.

Rulmanlar
Rulmanlar Koşu bandında Banta/palete yataklık yapan ön ve arka merdane içinde,ana motorda ve eğim motorlarında bulunurlar.Dairesel hareketlere yataklık yapan rulmanların genelde ömürleri çok uzundur.Koşu bandınızdan gelen aşırı tıkırtıtılı seslerden değişmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.Zamanında değiştirilmemesi kitlenmelere ve dönüşleri zorlaştırmaya başlayacaktır.Bu da diğer arızaları tetikleyebilmektedir.